Przedmioty przyrodnicze – Labdisc

Labdisc to laboratorium mieszczące się w dysku o niewielkich rozmiarach (średnica urządzenia to 132 mm). Pozwala na przeprowadzanie różnorodnych eksperymentów zarówno w klasie, jak i po za nią np. na wyciecze (dzięki wbudowanemu akumulatorowi oraz wewnętrznej pamięci). Wyniki dokonywanych pomiarów mogą być obserwowane przez uczniów bezpośrednio na wyświetlaczu dysku lub na cyfrowych miernikach w oprogramowaniu GlobiLAb na komputerze (Windows, MAC, Linux) lub tablecie (iOS, Android). Pomiary przeprowadzone poza klasą zostają zapisane w pamięci urządzenia a po powrocie do szkoły przesyłane do komputera.

Dzięki Labdisc uczniowie mogą wykonywać następujące pomiary: napięcia i natężenia, prądu, jasności oświetlenia, ciśnienia, temperatury, pH, odległości, wilgotności, poziomu hałasu, fali dźwiękowej oraz współrzędnych GPS i prędkości.

ld

To niewielkie urządzenie o ogromnych możliwościach: bezprzewodowe przesyłanie danych, duża pamięć (128 000 próbek), wysoka częstotliwość pobierania danych 24 000 próbek na sekundę.

ld